1. Szybkapozyczkabezbik.pl
 2. >
 3. Szybkie pożyczki bez sprawdzania baz – sprawdź, gdzie je dostaniesz

Szybkie pożyczki bez sprawdzania baz – bez BIK, KRD, BIG, ERIF – sprawdź, gdzie je dostaniesz

Analizując wniosek pożyczkowy, wiele firm weryfikuje zasoby baz takich jak Biura Informacji Kredytowej oraz Biur Informacji Gospodarczej. „Prześwietlając” potencjalnego pożyczkobiorcę mogą ocenić jego wiarygodność oraz zdolność do terminowej spłaty zobowiązania. Czy możliwe jest otrzymać pożyczkę bez sprawdzania baz w bik, big, erif i krd?

W artykule sprawdzimy które firmy udzielą pożyczki bez sprawdzania baz dłużników, czyli BIK, KRD, BIG oraz ERIF.

Biuro Informacji Kredytowej oraz Biura Informacji Gospodarczej dostarczają pożyczkodawcom rzetelnych informacji na temat kondycji finansowej potencjalnego pożyczkobiorcy.
Choć oba rejestry są źródłem cennych danych, ich specyfika jest odmienna.

Czym jest Biuro Informacji Kredytowej, znany jako BIK?

Wbrew obiegowej opinii Biuro Informacji Kredytowej nie jest rejestrem dłużników. BIK gromadzi dane zarówno o zadłużeniu, jak równie o ratach pożyczek i kredytów spłacanych w terminie.
Co ciekawe, aż 90% danych zgromadzonych w BIK-u to dane pozytywne.
Dostęp do informacji, zgromadzonych w Biurze Informacji Kredytowej posiadają jedynie instytucje finansowe, które współpracują z nim na zasadzie wzajemności. W praktyce oznacza to, że firmy pożyczkowe  mogą wysyłać zapytania do BIK-u jedynie wtedy, kiedy same przekazują instytucji informacje na temat zobowiązań swoich klientów.
Co ważne, negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej może ciągnąć się za spóźnialskim pożyczkobiorcą nawet przez 5 lat.

Negatywna historia kredytowa w BIK-u a zdolność kredytowa

Negatywna historia kredytowa w BIK-u bardzo często staje się powodem odrzucenia wniosku pożyczkowego w banku.
Na szczęście, pozabankowe instytucje finansowe zdecydowanie przychylniej patrzą na klientów z niskim scoringiem. Jeśli posiadasz regularne, stabilne dochody, masz szansę na otrzymanie szybkiej pożyczki pozabankowej nawet z zadłużeniem w BIK-u. Jeśli chcesz mieć pewność, że na pewno otrzymasz dodatkowe środki, skorzystaj z usług firmy, oferującej pożyczki bez sprawdzania baz.

Pożyczki bez sprawdzania baz w Biurze Informacji Gospodarczej – tzw. BIG

Biura Informacji Gospodarczej to instytucje gromadzące, przechowujące i udostępniające dane o nierzetelnych klientach. Potocznie nazywane również rejestrami dłużników lub czarnymi listami.
Od 2010 podstawą prawną ich funkcjonowania jest Ustawa z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych.
Krajowy Rejestr Długów, BIGInfo Monitor i Rejestr Dłużników ERIF to Biura Informacji Kredytowej, najczęściej weryfikowane przez pozabankowych pożyczkodawców. Każdy BIG działa samodzielnie i prowadzi odrębną listę dłużników. Nie ma między nimi przepływu informacji, są w stosunku do siebie konkurencyjne.
W przeciwieństwie do BIK-u, informacje zgromadzone w Biurach Informacji Kredytowej dotyczą jedynie aktualnego zadłużenia. Jeśli spłacisz swoje zobowiązanie, wierzyciel będzie miał obowiązek usunięcia Twoich danych z rejestru. A po długu nie zostanie nawet ślad.

Jak mogę trafić do BIG-u? Czy wpis w BIG dyskredytuje mnie przy przyznaniu pożyczki bez baz?

Nie wszyscy wiedzą, że do BIG- u można trafić nie tylko za nieterminową spłatę rat pożyczek czy kredytów. Opóźnienie w płatności za energię elektryczną, czynsz czy telefon komórkowy może spowodować umieszczenie danych klienta w rejestrze dłużników.
Od niedawna na „ czarną listę” mogą zostać wpisani również nierzetelni alimenciarze oraz osoby, które unikają zapłacenia mandatu.
Aby wierzyciel mógł umieścić dane dłużnika na czarnej liście, konieczne jest spełnienie kilku warunków:
* kwota zadłużenia powinna wynosić minimum 200 zł w przypadku osoby prywatnej i 500 zł w przypadku firmy;
opóźnienie w spłacie winno trwać co najmniej 60 dni.
Co najmniej 30 dni przed planowanym wpisem wierzyciel powinien wysłać dłużnikowi list polecony z informacją o swoich zamierzeniach.

Wpis w rejestrze dłużników a zdolność kredytowa – czy jest szansa na pożyczkę bez BIK?

Jeśli Twoje dane znajdują się w rejestrach Biur Informacji Gospodarczej, możesz mieć poważne problemy z zaciągnięciem kredytu bankowego. W przypadku firm pożyczkowych sytuacja może, choć wcale nie musi wyglądać podobnie. Na decyzję pożyczkodawcy wpływa aż kilkanaście różnych czynników. Jeśli posiadasz stałe, odpowiednio wysokie dochody masz ogromną szansę na uzyskanie dodatkowego finansowania. Nawet, jeśli Twoje dane figurują w rejestrze dłużników.
Jeśli chcesz mieć pewność, że wpis na czarną listę nie wpłynie na decyzję pożyczkodawcy, skorzystaj z usług firmy, oferującej pożyczki pozabankowe bez sprawdzania baz dłużników.

Pożyczki przez internet bez sprawdzania baz BIK, ERIF, KRD, BIG – gdzie ich szukać?

Jeśli posiadasz negatywną historię kredytową albo Twoje dane znajdują się w rejestrach Biur Informacji Kredytowej, sięgnij do kieszeni tego pożyczkodawcy, który nie sprawdza „Twojej” bazy.
Poniższe informacje pomogą precyzyjnie zobrazować, które firmy oferują pożyczki online bez sprawdzania baz.

 • Vivus – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • LendOn – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • Pandamoney – BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • Zaplo – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej
 • InCredit – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • Ferratum – Krajowy Rejestr Długów, Rejestr Dłużników ERIF
 • ViaSMS – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • Kredito24 – BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • Wandoo – BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • Extra Portfel – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • Wonga – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów
 • Alfa Kredyt – Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Długów, BIGInfo Monitor
 • Money Man – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej
 • Soho Credit – Biuro Informacji Kredytowej, BIGInfo Monitor, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowy Rejestr Długów, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej