1. Szybkapozyczkabezbik.pl
  2. >
  3. Pożyczka pod zastaw samochodu – sprawdź czy warto?

Pożyczka pod zastaw samochodu – sprawdź czy warto?

Pożyczka pod zastaw samochodu może być ciekawą alternatywą dla szybkiej pożyczki przez internet. Jakie są jej główne zalety, gdzie ją zaciągnąć i na co szczególnie zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy? Podpowiadamy.
Pożyczki pod zastaw samochodu proponuje coraz więcej pozabankowych instytucji finansowych. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być… zwiększony popyt na tego rodzaju usługi. Nie da się bowiem ukryć, że tam gdzie wzrasta podaż, wzrasta także popyt.

Dlaczego pożyczki pod zastaw auta stają się coraz popularniejsze?

Kwota pożyczki pod zastaw auta może być zdecydowanie wyższa niż kwota chwilówki. Zaciągając pożyczkę pod zastaw, możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Bez dostarczania zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach czy wyciągów z rachunku bankowego.
Firmy pożyczkowe, udzielających takich pożyczek nie zaglądają również do rejestrów Biura Informacji Kredytowej, co dla wielu klientów może być ogromnym walorem.
Pożyczki pod zastaw auta bardzo często stanowią ostatnią deską ratunku dla osób z zajęciem komorniczym lub bardzo zadłużonych.

Kto może zaciągnąć pożyczkę pod zastaw samochodu?

W zależności od firmy kryteria stawiane pożyczkodawcom mogą nieco się od siebie różnić. Podstawowe różnice dotyczą zazwyczaj jedynie kwestii wieku. Niektórzy pożyczkodawcy decydują się pożyczyć pieniądze już osiemnastolatkom, inne jako dolną granicę wieku przyjmują 21 lat.
Pożyczkobiorca powinien posiadać oczywiście ubezpieczone auto (część pożyczkodawców wymaga, by była to jedynie polisa OC, inni – OC i AC).
W większości przypadków auto, będące przedmiotem zastawu nie może być starsze niż 10-12 lat. Pożyczkobiorca powinien być właścicielem pojazdu – nie może to być auto, które użytkuje na podstawie umowy leasingowej czy w kredycie.
Do pożyczenia pieniędzy niezbędny będzie dowód osobisty (często także drugi dokument tożsamości), numer telefonu komórkowego oraz konto w banku.
Niezbędne będzie dostarczenie pożyczkodawcy także dokumentów auta – dowodu rejestracyjnego z przeglądem technicznym (czasem również karty pojazdu) oraz potwierdzenia zawarcia polisy ubezpieczeniowej.

Jak pożyczyć auto pod zastaw?

Pożyczenie pieniędzy pod zastaw różni się nieco od zaciągnięcia szybkiej pożyczki pozabankowej przez internet.
Pierwszym krokiem powinien być wybór firmy, która udzieli finansowania. Zanim podejmiesz decyzję, dokładnie „prześwietl” wybranego pożyczkodawcę, sprawdź, co sądzą o nim inni klienci i od kiedy działa na rynku. Dłuższy staż świadczy zazwyczaj o kompetencji i stabilnej, niezachwianej pozycji.

Wizyta na stronie internetowej pożyczkodawcy, u którego chcesz zastawić auto

Kolejnym etapem wnioskowania o szybką pożyczkę powinna być wizyta na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy.
Przy pomocy suwaków określ preferowaną kwotę oraz termin spłaty pożyczki, a następnie wypełnij krótki formularz kontaktowy.
Formularz nie jest wnioskiem pożyczkowym. Po jego otrzymaniu, skontaktuje się z Tobą telefonicznie doradca pożyczkowy. Po to, aby omówić wszelkie szczegóły.
Co ważne, kwota pożyczki zależy przede wszystkim od wartości samochodu. Im wyższa wartość pojazdu, tym więcej pieniędzy będziesz mógł pożyczyć. W większości firm otrzymasz pożyczkę w maksymalnej wysokości 80, a nawet 85 proc. wartości auta.

Czy będę mógł wciąż jeździć swoim samochodem, który zastawiłem?

Wiele osób, które planują pożyczenie pieniędzy pod zastaw zastanawia się, czy będą mogli na co dzień użytkować swoje auto. Odpowiedź jest tu bardzo prosta – jak najbardziej. To, że pojazd stanie się przedmiotem zastawu nie oznacza, że korzystanie z niego na dotychczasowych warunkach nie będzie możliwe.
Warto wiedzieć jednak, że na podstawie umowy przewłaszczenia, podpisywanej z pożyczkodawcą, staje się on współwłaścicielem Twojego samochodu.
W momencie, kiedy zwrócisz całą pożyczoną kwotę, cała wartość pojazdu zostanie znów przeniesiona na Ciebie.
Aby pożyczkodawca stał się formalnym współwłaścicielem pojazdu, musisz dokonać niezbędnych w formalności wydziale komunikacji, właściwym dla swojego miejsca zamieszkania.

Jakie formalności należy spełnić?

Na podstawie umowy przewłaszczenia oraz pełnomocnictwa powinieneś złożyć wniosek o wpisanie firmy pożyczkowej jako współwłaściciela samochodu do dowodu rejestracyjnego.

Co, jeśli nie zwrócę pieniędzy na czas?

Jeśli nie spłacisz pożyczki pod zastaw auta na czas, pożyczkodawca będzie miał prawo przejąć Twój samochód. Taki rodzaj zabezpieczenia eliminuje konieczność dostarczania zaświadczeń o zatrudnieniu i dochodach czy innych dokumentów, potwierdzających dochód. W przypadku problemów ze spłatą, auto może stać się się własnością firmy pożyczkowej. Spieniężone pozwoli pokryć koszt niespłaconej części pożyczki.