1. Szybkapozyczkabezbik.pl
  2. >
  3. Mikropożyczki na rozpoczęcie działalności

Mikropożyczki na rozpoczęcie działalności

Masz dość pracy na etacie? Planujesz założenie własnej firmy? Jeśli Twój biznes wymaga zewnętrznego finansowania, strzałem w dziesiątkę okaże się zaciągnięcie pozabankowej mikropożyczki.
Korzystając z usług firm pożyczkowych, pożyczysz pieniądze szybko, bez formalności i stosu dokumentów. Sprawdźmy, gdzie szukać pożyczek na rozpoczęcie działalności.

Osoby, które planują rozpoczęcie własnej działalności mają bardzo niewielkie szanse na otrzymanie kredytu w banku. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta.

Przyszły przedsiębiorca, który nie może pochwalić się jeszcze atrakcyjnymi dochodami i powodzeniem w biznesie nie jest dla banku zbyt wiarygodnym klientem.

Co, jeśli pomysł, pozostający na etapie wizji nie przetrwa zderzenia z rzeczywistością? Co, jeśli planowany biznes okaże się klapą? Sfinansowanie projektu, który stanowi jeden wielki znak zapytania stanowi dla banku zbyt duże ryzyko.

Na szczęście, zdecydowanie inne podejście do finansowania „raczkujących” biznesów mają pozabankowe instytucje finansowe.

Pozabankowa pożyczka na rozpoczęcie działalności

Jeśli zarejestrowałeś już działalność gospodarczą, możesz z powodzeniem skorzystać z usług pożyczkodawców, oferujących szybkie pożyczki dla firm.
Do najbardziej znanych i sprawdzonych należą:

  • Caseo
  • Speed Cash Polska
  • Aforti Finance
  • Profi Credit
  • Iwoca

Jeśli dopiero planujesz założenie własnej firmy, możesz skorzystać z usług serwisu Monument Fund, który specjalizuje się w udzielaniu pożyczek przyszłym przedsiębiorcom.

Pieniądze z mikropożyczki dla firm możesz przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzeniem działalności. Może być to spłata faktur, inwestycje, wypłata wynagrodzeń czy uregulowanie zaległości względem Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ile mogę pożyczyć?

Sprawdźmy, jakie są maksymalne kwoty pożyczek oraz terminy spłaty w poszczególnych firmach, udzielających pożyczek na rozpoczęcie działalności.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę na rozpoczęcie działalności?

W zależności od firmy wymagania w s
tosunku do pożyczkobiorców kształtują się odmiennie.

Zanim zaciągniesz mikropożyczkę na rozpoczęcie działalności

Zanim sięgniesz po pozabankową pożyczkę na rozwój działalności, dokładnie przeanalizuj zapisy umowy. Zbyt lekkomyślna i pochopnie podjęta może mieć długofalowe, wyjątkowo nieprzyjemne konsekwencje.

Opóźnienie w spłacie pożyczki dla firm może skutkować nie tylko naliczeniem odsetek za opóźnienie i rozpoczęciem procedury windykacyjnej. W przypadku przedłużającej się zwłoki w spłacie sprawa może stać się przedmiotem postępowania komorniczego i egzekucyjnego.

W przypadku pożyczek z zabezpieczeniem (Monument Fund, Speed Cash Polska) – po spełnieniu określonych w umowie warunków – pożyczkodawca będzie mógł spieniężyć przedmiot zabezpieczenia, a uzyskane w ten sposób środki przeznaczyć na spłatę długu.
A to oznacza, że w ciągu kilku chwil możesz stracić majątek, na który pracowałeś przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.